Általános információk
Program leírás
Áttekintés
Ez a kurzus interperszonális konfliktusokkal, okokkal, megküzdési stratégiákkal és konfliktusmegoldással foglalkozik szociálpszichológiai szempontból.
célok
A kurzus célja:
1. Bepillantás az interperszonális konfliktusok lehetséges okaiba.
2. Betekintés a szervezeti konfliktusokba és a járulékos tényezők értékelése.
3. A konfliktusok elemzése és a lehetséges megoldások bemutatása.
Tartalmi első rész
A tanfolyam első része az interperszonális konfliktusok, vonzódás és kapcsolatok lehetséges okaival, a társadalmi kötődések kialakításával foglalkozik. A szemléletformálást és a magatartást tanulmányozzuk annak érdekében, hogy jobban megértsük a csoporttagság hatását, valamint a társadalmi befolyásolási folyamatokat: a konformitás, a megfelelés és az engedelmesség. Ezenkívül a csoportok közötti ellenséges magatartásról, például az előítéletről, a sztereotípiákról, a diszkriminációról és az agresszióról lesz szó az emberiség közös szálaként, mint az altruizmus és a proszociális viselkedés egyéb formái. Kidolgozzák az erkölcs és a verseny, az igazságosság és az együttműködés fogalmát is.
Tartalmi második rész
A tanfolyam második része közvetlenül az interperszonális konfliktusokra fog figyelni, megvizsgálva a lehetséges okokat, a megküzdési stratégiákat és a szervezetek konfliktusmegoldásának perspektíváit. A munkahelyi viszonyokat és konfliktusokat, valamint a szervezeti hatalmat a politika és a nemi tényezők figyelembevételével vitatják meg. A kultúrák közötti konfliktusok a kultúrák közötti perspektívában szintén megvitatásra kerülnek a méltányosság és a megbékélés koncepciói mellett.
Keystone ösztöndíj
Az iskoláról
The Transcend Peace University, TPU is an all-online university, currently headed by Prof. Dr. Johan Galtung, widely recognized as the core founding-figure of the academic discipline of peace studies. ... Tovább