
Nyári egyetem in
Digitális tanulás, Koppenhága, 2020. évi nyári műhely: Rendszerek megjelenítése Copenhagen Institute of Interaction Design

Ösztöndíjak
Bevezetés
Vegye le a komplex rendszereket, és jelenítse meg azok kölcsönhatásait. Kísérletezzen és ábrázolja őket intervenciók, algoritmusok, modellek és szimulációk segítségével. Kommunikálja megértését erőteljes rendszermegjelenítések segítségével.
A műhely időpontja: 2020. július 20–24. (14.00–22.00 CEST)
Kar: Annelie Berner és Francis Tseng
Mi az adatmegjelenítés?
Folyamatosan mozogunk szédítően összetett rendszerekben és részt veszünk azokban. Gyakran külön-külön beszélünk ezekről a rendszerekről, mintha külön lennének - a gazdaságról, a környezetről, a törvényről, a technológiáról, a politikáról, a társadalmi életről - bár tudjuk, hogy velük kapcsolatos tapasztalataink szerint alapvetően elválaszthatatlanok. Az, hogy ezeket a rendszereket könnyen megtapasztaljuk, de nehezen értjük meg őket, kétségtelenül nagy szorongás. Hogyan értelmezzük őket? Hogyan változtathatna meg egy rendszer megtervezése és megjelenítése a jövőbeli jövőbeni életben?
Ez a műhely különféle tudományágakra fog támaszkodni, amelyek megkísérlik megoldani ezt a kihívást - különösen: megjelenítés, modellezés és szimuláció. Megismerjük, hogyan gondolkodjunk az ilyen rendszerekről oly módon, hogy segítsünk nekünk kommunikálni azokkal oly módon, hogy fejlesszék az intuíciójukat a működésükről.
Mit tanulsz?
- Az adatok gyűjtése, osztályozása és kódolása
- A rendszer működésének feltárására szolgáló folyamatok
- Az algoritmusok, modellek és szimulációk megtervezése és értelmezése
- Hogyan kell átgondolni és ábrázolni komplex rendszereket?
- Az adatmegjelenítés alapjai
- A metafora, a vizuális kapcsolatok, a leképezés és az interakció felhasználása az adatok értelmezéséhez
- Képesség egy történetet adatokkal elmondani
- Analóg és digitális technikák vizualizációk készítéséhez
Hogyan fogod tanulni?
Ezen öt napos workshop során analóg és digitális technikákat fogunk használni az adatok gyűjtésének, osztályozásának és kódolásának gyakorlására. Kísérletezünk az analóg és digitális technikákkal a komplex rendszerek magyarázata, feltárása és bemutatása érdekében. Több komplex rendszer kutatásán, tervezésén és ábrázolásán fogunk dolgozni. A tanfolyam rajzot, prototípus-készítést és programozást foglal magában statikus és dinamikus információk felhasználásával. Összegyűjtjük az alapvető témákat: láthatatlanok látása, számítás és rendszermegjelenítés. A láthatatlan látása során megtanulja a különböző rendszereket alkotó komponensek, ágensek, dinamikák és erők szétbontásának és kutatásának folyamatait - a politikai, gazdasági, társadalmi, technológiai, jogi és környezeti erőkre terjedve. A számítás során mélyebben belemegyünk az algoritmusokba és az egyszerű modellekbe, megtervezzük saját algoritmusainkat annak érdekében, hogy a rendszereket célok felé alakítsuk. A megjelenítés során az említett rendszerek több vizuális reprezentációját készíti el, és iterál a végső bemutatáshoz.
Ez neked?
Igen, ha jobban meg szeretné érteni a rendszereket, és megjeleníteni szeretné őket.
Ennek a műhelynek nincs előfeltétele.
Mit kell tennie a műhelybe?
- Egy számítógép
- Notebook és toll
Jelentkezzen most: Minden műhelyhez legfeljebb 20 hely áll rendelkezésre, előbb érkezzen. A beiratkozást bezárják, amikor a műhelyek tele vannak.
Az Iskoláról
Kérdések
Hasonló tanfolyamok
Oxford Algorithmic Kereskedelmi Program
- Oxford, Egyesült Királyság
GTx Computing in Python IV: Objects & Algorithms
- Online USA
Mester Program a kreatív és immersive technológia