
Oklevél in
Az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás finanszírozásának hiteles szakértője
Frankfurt School of Finance & Management - Sustainable World Academy

Kulcs információ
Campus helye
Frankfurt, Németország
Nyelvek
Angol
Tanulmányi formátum
Távoktatás
Időtartam
6 hónapok
Pace
Részidő
Tandíjak
EUR 1 700 *
Jelentkezési határidő
30 Sep 2023
Legkorábbi kezdési dátum
01 Sep 2023
* kedvezmények állnak rendelkezésre
Bevezetés
Az éghajlatváltozás kockázatot jelent a globális gazdaságra és következésképpen a pénzügyi szektorra nézve. Ugyanakkor lehetőséget nyújt az innovatív finanszírozásra az éghajlati hatásokkal szembeni gazdasági és társadalmi ellenálló képesség növelésére is.
A gazdaság elősegítőjeként a pénzügyi intézmények központi szerepet játszanak az alacsony szén-dioxid-kibocsátású és az éghajlatváltozással szemben ellenálló fejlődésre való áttérésben. Felelősségük kettős: portfóliójuk zöldítése a párizsi kompatibilis finanszírozás és beruházások felé, valamint az éghajlattal kapcsolatos kockázatok tükrözése és integrálása a kockázatkezelési folyamatokba. Ez a fokozatos folyamat magában foglalja a rövid távú üzleti ciklusok és befektetési horizontok harmonizálását a pénzügyi szektor minden szereplőjének (pl. Bankok, vagyonkezelők, biztosítók, nyugdíjalapok, befektetési tanácsadók, szabályozók, minősítő ügynökségek) szisztémás és hosszú távú gondolkodásával. Ezt a folyamatot az állami szereplők támogatják, akik mérséklik az éghajlatváltozással szemben ellenálló gazdaságokba való átmenethez szükséges strukturális változásokat.
Ez a tanfolyam a pénzügyi és befektetési alapokat nyújtja az alkalmazkodási projektekbe történő befektetések pénzügyi életképességének felméréséhez. Üzleti modelleket csoportosít, hogy megértse a paramétereket a projekt skála szerint, és például a bevételi modelleket, a tulajdonosi szerkezetet és az értékjavaslatot, és kapcsolódik a finanszírozási perspektívához. A különböző befektetőknek és közvetítőknek nagyon eltérő befektetési stratégiájuk, kockázati étvágyuk, hozamvárakozásaik és befektetési horizontjuk van. A projektbe való megfelelő befektetőbe tömörülés elengedhetetlen a hosszú távú részvétel és a szükséges beruházási volumen növelése érdekében.
Mit kínálunk?
- Interaktív e-tanfolyam, amely video előadásokat, PDF szkripteket, gyakorlati feladatokat, online teszteket és esettanulmányokat tartalmaz.
- Vitafórum a tanfolyamokkal kapcsolatos kérdésekre, valamint véleménycserére és tapasztalatcserére az osztálytársakkal és az oktatókkal.
- Személyre szabott támogatás az e-Campus csapattól.
- Lehetőség a frankfurti iskolai bizonyítvány megszerzésére a záróvizsga letétele után, vagy a tanfolyam elvégzése után a tanfolyam elvégzésének megerősítése.
munkaterhelés
A tanfolyam 6 hónapot vesz igénybe, heti 5-7 óra önálló tanulással. 9 egységből áll, amelyek egymásra épülnek. Az egységeket sorban veszi, és a következő egység elérése előtt online feleletválasztós tesztet kell teljesítenie. Az utolsó egység egy esettanulmányi feladatot tartalmaz, amelyet meghatározott határidőn belül kell benyújtani. Nem biztos abban, hogy 6 hónapon belül sikerül elvégeznie a tanfolyamot? Semmi gond! A tanfolyam meghosszabbítására (további 6 hónapra) kérelmezhet adminisztrációs díjat.
Ideális Diákok
Ez a kurzus alkalmas mind az állami, mind a magánszektorban dolgozó szakemberek számára, beleértve a vállalkozókat, projektfejlesztőket, magánbefektetőket, kezdeményező/alapházakat, nemzetközi fejlesztésfinanszírozási tanácsadókat és menedzsereket, üzemüzemeltetőket és gyártókat, mérnököket és tanácsadó szakembereket (pl. ügyvédi irodák, üzleti, és adótanácsadók). A kurzus célja, hogy elmagyarázza az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás finanszírozásának számos oldalát és perspektíváját. A (mainstream) banki és pénzügyi területen szerzett tapasztalat és alapvető ismeretek ezért nagyon hasznosak, de nem kifejezetten szükségesek.
Belépők
Tanterv
Az alkalmazkodás az ártalom mérséklésére vagy a hasznos lehetőségek kihasználására törekszik. Az eddigi alkalmazkodással kapcsolatos kutatások többsége az alkalmazkodásra fordított állami kiadásokra összpontosított, nem pedig a magán alkalmazkodásra, bár valószínű, hogy az alkalmazkodás finanszírozási szükségleteinek nagy része az éghajlatváltozás által érintett magánszereplőknél jelentkezik. Ennek megértése segít mérsékelni és potenciálisan felgyorsítani az alkalmazkodást, valamint kezelni fogja az alkalmazkodási projektek kormányzati ösztönzőinek szerepét. Ez a tanfolyam bebizonyítja, hogy az alkalmazkodás eltérő gazdasági és pénzügyi jellemzőkkel jelenhet meg, attól függően, hogy milyen szintet nézünk rá és az egyéni tevékenységre, amelyet figyelembe veszünk. E különbözõ jellemzõktõl függõen a magán- és a kereskedelmi szereplõk, illetve a kormányzati intézmények különbözõ szerepet töltenek be az alacsony szén-dioxid-kibocsátású és az éghajlattal szemben ellenálló gazdaság irányába történõ strukturális változás elõsegítésében.
1. fejezet: Klímaváltozástudomány – Mi az alkalmazkodás? Ez a bevezető egység bemutatja az éghajlatváltozás mögött meghúzódó tudományt és annak fizikai hatásait, mielőtt továbbmenne az éghajlatváltozás gazdaságra gyakorolt hatásának megvitatására. Feltárja a gazdaságok alkalmazkodási szükségletét, megválaszolva a „mi az éghajlati alkalmazkodás” kérdését, megadva az alkalmazkodás makroperspektíváját (az alkalmazkodás UNFCCC meghatározása), mielőtt az alkalmazkodás mikroperspektívájára térne át (mit tesznek a gazdaságok/szereplők az alkalmazkodás érdekében?) | 2. egység: Az éghajlat-tudomány találkozik az éghajlat-finanszírozással Az egység áttekintést ad az éghajlat-változási finanszírozás helyzetéről, hogy megértse az alkalmazkodás és az éghajlatváltozással szembeni ellenálló képesség fontosságát és relevanciáját az éghajlatváltozás finanszírozásához való hozzájárulás mértéke és hozzájárulása tekintetében. Az egység feltárja a nemzetközi alkalmazkodással kapcsolatos politikák fő építőköveit, különös tekintettel a Párizsi Megállapodásra, hogy rögzítse a közszféra szerepét és az állami támogatási eszközöket és politikákat a tanfolyam későbbi szakaszában. | 3. egység: A károk megküzdése – a magán- és közszféra szereplőinek természetes szerepe Ez az egység bevezető áttekintést nyújt a szereplők természetes szerepeiről, bemutatja a magán- és állami érdekelt felek közötti interakciókat, alapot biztosítva az alkalmazkodás finanszírozásával kapcsolatos további elemzésekhez. A magánszereplőknek mérlegelniük kell, hogy az üzleti döntések hogyan változnak a változó környezetben, míg a közszereplőknek el kell dönteniük, hogyan mérsékelhetik ezt a strukturális változást (pl. politikák, támogatás, információ biztosítása stb.). A részleg bemutatja a befektetők és pénzügyi közvetítők különböző típusait, valamint döntéshozatali kritériumaik és folyamataik megértését, hogy megválaszolja az átfogó kérdést: Miért fektetnek be a vállalatok a klíma és a fenntarthatóság terén? |
4. egység: A finanszírozás és a befektetés alapjai üzleti modell perspektívával az éghajlattal szemben ellenálló projektekben Ez az egység a hangsúlyt a klímaberuházások szintje felé helyezi át. A résztvevők módszertani ismereteket szereznek a projektszintű finanszírozásról, beleértve a beruházás pénzügyi életképességének felmérését is. Ehhez kulcsfontosságú eszközökre van szükség, és ez az egység biztosítja az üzleti modellek, a pénzügy és a befektetés alapjait, különös tekintettel a befektetési számításokra (beleértve a kulcsfontosságú kifejezéseket, a tipikus KPI-ket) és az üzleti esetek legfontosabb sajátosságaira hivatkozva. éghajlati alkalmazkodás. | 5. egység: Az alkalmazkodás finanszírozásának akadályai és a támogatási keretek szerepe Ez az egység azt vizsgálja, hogy a piacok önmagukban miért nem képesek alapvetően az éghajlatváltozás mérsékléséhez szükséges alkalmazkodási beruházások kiváltására. Piaci tökéletlenségeket vagy akadályokat vezet be, amelyek szisztematikusan megakadályozhatják az alkalmazkodási projektek megvalósulását. Miután ezeket az akadályokat azonosították, számos lehetőség áll rendelkezésre leküzdésére vagy leküzdésére, ami hatékony piaci eredményekhez vezet. Ez elvezeti Önt ahhoz, hogy az államháztartás vagy a politika hogyan könnyítheti meg a magánpénzek áramlását az alkalmazkodás felé. | 6. egység: Az alkalmazkodáshoz szükséges üzleti alap felépítése Az előző egységekben az alkalmazkodási/klíma-ellenálló projekteket övező tágabb összefüggéseket és szabályozási kereteket tárjuk fel. Ez az osztály leszűkíti a fókuszt, bevezeti az új alkalmazkodási üzleti modellek elemzésének folyamatát vagy a meglévő üzleti modellek kiigazítását, hogy növelje portfóliójuk klímatűrő képességét. Az I. rész először bemutatja a magánszereplők befektetésének indokait a 4. egységre építve, majd mélyrehatóan betekintést nyújt az alkalmazkodási üzleti modellek és a mögöttük meghúzódó javaslatok megértéséhez, hogy milyen üzleti modelleket figyelünk meg az alkalmazkodás/klíma-ellenállóképesség terén. , a befektetők és a használt pénzügyi eszközök típusa. A II. rész áttekintést ad az alkalmazkodási üzleti esetek széles skálájáról, és elemzi a különböző alkalmazkodási/klímával szembeni ellenálló képességű projektek esettanulmányait a jellemzőik mélyreható elemzése érdekében. Így a projektfejlesztő szemszögéből egy üzleti esetet építünk fel. |
7. egység: Befektetési lehetőségek a magánfinanszírozók szemszögéből Ez az egység áttekintést ad arról, hogy milyen finanszírozási források állnak rendelkezésre az alkalmazkodási üzleti modellek finanszírozására, a 6. fejezetben elemzettekre építve. Kapcsolódik a 4. fejezetben szereplő finanszírozási struktúrák áttekintéséhez, és tudást épít a befektetési lehetőségekről a szemszögből. a magánfinanszírozók, válaszolva arra a kérdésre: ki és hogyan fektet be ezekbe az (adaptációs) üzleti modellekbe? | 8. fejezet: Az üzleti modell finanszírozása – pénzügyi eszközök A finanszírozási forrásokat követően ez az osztály a magánszereplők rendelkezésére álló eszközökre fog összpontosítani az éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodási tevékenységekbe való befektetéshez, beleértve az „innovatív” eszközöket és a vegyes finanszírozást. | 9. egység: Az éghajlat ellenálló képessége és kockázati mutatói és mutatói Ez az egység az éghajlati kockázatokkal és az ellenálló képességgel kapcsolatos mérőszámokat vizsgálja, és megvizsgálja, hogyan lehet mérhető, kiszámítható és összehasonlítható mérőszámokat meghatározni, amelyek magukban foglalják az átlagot és a változékonyságot, a közelmúltot, a jelenlegi trendeket és a kockázatok előrejelzését. A klímafinanszírozási potenciál mérésére szolgáló lehetséges mutatók közé tartoznak a pénzügyi és a hatásvezérelt mutatók. A monetáris mutatókra való nagyon korlátozott összpontosítás nem biztos, hogy megfelelő ösztönzőket teremt a transzformációs változásokhoz hozzájáruló projektek keverékének támogatásához. Ez az osztály az éghajlati kockázat mérését és közzétételét is megvizsgálja, mint az első lépést a kockázatkezelési stratégiák kidolgozásához, minden befektetési döntés részeként. |
*Változni fog
Javaslatok és ajánlások
Ezt a kurzust úgy alakítottuk ki, hogy rugalmasan döntsön a tanulási tapasztalat időzítéséről és üteméről. Mindazonáltal ajánlásokat adunk Önnek, hogy a lehető legtöbbet vegye ki ebből a tanfolyamból.
Az Ön órarendje: Biztosítunk Önnek egy tanfolyami ütemtervet, amely tartalmazza az önkéntes és kötelező határidőket. A tanfolyam ütemezése iránymutatásul szolgál az Ön személyes tanulási ütemtervéhez, és segít abban, hogy a programot a megadott időkereten belül teljesítse.
Gyakorlatok: Annak ellenére, hogy a forgatókönyvben szereplő gyakorlatok nem kötelezőek, erősen javasoljuk, hogy használja őket lehetőségként tudásuk ellenőrzésére és a záróvizsga előkészítésére.
Hálózatépítési lehetőségek: Használja a fórumot, hogy bemutatkozzon társaik előtt, és érdekes beszélgetéseket indítson.
Képzési megközelítés
Tanfolyamaink rugalmassága lehetőséget kínál arra, hogy saját beosztását kövesse, és a napi munkát a szakmai fejlődéssel ötvözze.
A felkínált magas minőség azonnal javítja napi munkáját, valamint intézménye teljesítményét.
Képzési anyag
Videó előadások | Online tesztek | Olvasóanyag |
| Minden egység egy online teszttel zárul, amely 10-15 feleletválasztós kérdést tartalmaz. Csak egy online teszt sikeres kitöltése után férhet hozzá a következő egységhez. | A legtöbb kurzusunkhoz a PDF-szkript a fő tananyag. Ez az olvasmány az egyes tanegységek tárgyára vonatkozó alapfogalmakat és elveket tartalmazza. |
Feladatok | Vitafórum | |
A sikeres tanulás kulcsa az újonnan megszerzett tudás azonnali felhasználása és az elmélet gyakorlatba való átültetése. Online tanfolyamainkat ezért kötelező feladatokkal egészítjük ki. | A tanfolyami vitafórum lehetővé teszi a résztvevők és az oktatók közötti interakciót, megkönnyíti a tapasztalatcserét, valamint lehetőséget a kérdések feltevésére vagy a felvilágosításra. |
Záróvizsga
A bizonyítvány megszerzéséhez feltétel a záróvizsga letétele.
- Helyszín: A záróvizsga online történik
- Időtartam: A záróvizsga 2 órát vesz igénybe.
- Költségek: A második és harmadik záróvizsga-kísérletért további záróvizsgadíjat kell fizetni
- Tanúsítvány: Digitális bizonyítványa a záróvizsga letétele után elérhető lesz.
Ha nem kíván záróvizsgát tenni, a tanfolyam elvégzése után visszaigazolást kap a tanfolyamon való részvételről.